Limoncello Di Capri 30% 0,7l

Dostupnosť
Nedostupné
Predajňa Ilava – 0 ks
Predajňa Púchov – 0 ks
Predajňa Nové Mesto nad Váhom – 0 ks
16,62 €
13,85 € bez DPH

Limoncello di Capri sa zrodilo na talianskom ostrove Capri, kde začiatkom 20. storočia Vincenza Canale, priekopnícka hostiteľka a majiteľka slávneho hotela Mariantonia, začala svojim hosťom ponúkať domáce limoncello. V nadväznosti na rodinné tradície založili v roku 1988 jej potomkovia Limoncello di Capri S. r. l. Prvú spoločnosť, ktorá patentovala a používala názov „limoncello“ – vylepšenie starého slova ,,limonillo“ z dialektu Caprese. Jej pôvodný recept sa používa dodnes. Limoncello di Capri sa vyrába výhradne z ,,P. G. I. citrónov Sorrento“ (PGI – chránené zemepisné označenie zaručujúce pravosť a jedinečnosť citrónov) – známe sú aj ako „Ovale di Sorrento“ kvôli svojmu oválnemu tvaru. Citrónové háje – ,,giardini“ ležia na svahoch polostrova Sorrento a ostrova Capri a klesajú smerom k moru. Mierne podnebie a ílovitá pôda vulkanického pôvodu zaručujú vynikajúcu chuť.

„Transparentná fabrika“ – Fabbrica Trasparente vznikla zo silnej vôle podporovať územie a kultúru vysokokvalitného produktu – proces výroby sa v každej fáze riadi remeselnou metódou. Limoncello je obľúbeným likérom v Taliansku a po celom svete, avšak zložitosť a množstvo náležitostí potrebných na výrobu skutočného limoncella zostáva často nepovšimnutá. A toto je remeslo, ktoré si zaslúži byť objavované a oceňované.

Výrobný proces Limoncella di Capri je precízny a vykonávaný s vášňou. Znalosti miestnych pestovateľov, ktorí stále používajú staré, pôvodné techniky rešpektujúce prírodu a územie, jedinečná schopnosť pri výbere a zbere tých najlepších citrónov, dôsledná starostlivosť pri umývaní a lúpaní vzácnych šupiek a pozornosť venovaná všetkým ďalším fázam výroby – od lúhovania až po miešanie a plnenie do fliaš. Je to očarujúci proces, z ktorého vzniká 100 % prírodný produkt, stále vyrábaný podľa pôvodnej receptúry ostrova Capri.

Fabbrica Trasparente sa nachádza pozdĺž jedinej cesty pretínajúcej polostrov Sorrento, kde sa pestujú lahodné citróny. A to nie je náhoda. Je to oslava mocnej a štedrej prírody, tradícií a komunity – dôkaz hlbokých väzieb s touto oblasťou. Len rešpektovaním územia a jeho hodnôt sa môže táto ,,mágia“ šíriť a oslavovať po celom svete.

Na rozdiel od všetkých ostatných citrónov ,,Ovale di Sorrento“ je stredne veľké (až veľké) ovocie s aromatickou žltou šupkou a obzvlášť šťavnatou kyslou dužinou. Pestujú a starajú sa o ne miestni farmári a sú chránené pod „pagliarelle“. Sú to tradičné pergoly z gaštanového dreva, ktoré držia ochranné siete na zakrytie citrónovníkov a chránia ich tak pred chladom a vetrom. Tento tradičný postup vytvára mikroklímu v citrónovom háji, spomaľuje proces dozrievania ovocia a dáva ,,Ovale di Sorrento“ čas na rozvinutie jedinečnej arómy a chuti.

Citróny sú dôkladne vyberané na poliach počas zberu a druhýkrát vo fabrike pri procese lúpania – aby sa vybrali tie najlepšie. Vyberajú sa podľa štandardov vysokej kvality – záleží na ich tvare, farbe a na bezchybnosti plodov.

Umyjú sa a do 48 hodín od zberu sa ošúpu. A keďže ich vzácne šupky sú bohaté na esenciálne oleje, je dôležité opatrne odstrániť hubovitú horkú bielu dreň z tenkej aromatickej žltej šupky. Citrónové šupky sa potom lúhujú v alkohole na báze obilnín počas jedného týždňa pri konštantnej teplote. Vylúhovaný alkohol sa prefiltruje a potom sa zmieša so studenou čistenou vodou a cukrom. Pred plnením do fliaš prechádza limoncello ďalšími prísnymi kontrolami kvality. Až po ich úspešnom absolvovaní sa môže stáčať do fliaš a potom je pripravený preniesť chute ostrova do celého sveta.

,,Citrón Sorrento“, ktorý sa pestuje podľa tradičných postupov až do dokonalej zrelosti, je hviezdnou ingredienciou, vďaka ktorej je toto limoncello také výnimočné. Je endemitom v tejto oblasti od 16. storočia. Prvé plodiny pochádzajú zo 17. storočia – dôkazy sa nachádzajú v predajných aktoch, maľbách a literárnych aj botanických pojednaniach.
Limoncello di Capri Liquore di Limone di Sorrento I. G. P.
Symbol talianskej dokonalosti. Sladký likér vyrábaný remeselnou metódou rešpektujúcou tradície ostrova Capri. 100 % prírodný – bez umelých farbív, aróm, konzervačných látok či stabilizátorov. Citrónové šupky bohaté na esenciálne oleje mu dodávajú vôňu, chuť, vyváženosť a bohatosť. A aby bolo zaručené správne množstvo olejov a dokonalá rovnováha medzi kyslými nuansami a sladkými tónmi, minimálne množstvo šupiek sa musí rovnať aspoň 250 gramom celého ovocia na každý liter likéru. Obsah alkoholu v likéri musí byť najmenej 30 %.

Limoncello di Capri stelesňuje všetko, čo Capri ponúka. Je to jedinečné miesto ďaleko od zhonu – čarovná krajina, kde sa kedykoľvek môže udiať čokoľvek. Ostrov, na ktorý sa túžite vrátiť.

Parametre

Výrobca / distribútor K & K EXPORT - IMPORT, s.r.o.
Adresa výrobcu / distribútora Čsl. armády 5752/1, 03601 Martin 1, Slovenská republika
Objem 0.7 l
Obsah alkoholu % 30
Počet ks v balení 6 ks
Krajina pôvodu Taliansko
EAN 8017450002104
Hmotnosť 1.36 kg
Merná jednotka ks

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Dobre ceny Doručenie domov Kuriér milý . Pomohol zlozit kam som potrebovala

Overený zákazník,

Veľmi ústretový prístup po telefonickom dohovore,veľmi rýchlo vybavené dodanie tovaru.

Overený zákazník,

Z mojej strany maximálna spokojnosť s rýchlym duručením aj komunikáciou.

Overený zákazník,